Ce părere aveți despre Samsung A 20 e?

Vio73
#StarMember
Am observat că mulți apreciază acest telefon ca fiind unul care satisface nevoile minime ale utilizatorului. Ce părere aveți, e ok? Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Galaxy A20 este un smartphone entry level cu chipset octa core si 3 GB memorie RAM. Din pacate, spatiul de stocare intern este mai degraba modest, fiind limitat la 32 GB. Printre dotarile sale avem si un sistem dual camera cu 13MP + 5MP, al doilea senzor fiind util pentru aplicarea efectelor de adancime (depth-of-field). Piesa de rezistenta este ecranul de 5.8 inch, decupat dupa conturul carcasei si intrerupt doar de bretonul tip picatura, lasat in dreptul camerei foto. https://www.orange.ro/info/gadgets/article/2101791 https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/samsung-galaxy-a20e-32gb-dual-sim-black

8 Răspunsuri 8

Razvan
#StarMember
Galaxy A20 este un smartphone entry level cu chipset octa core si 3 GB memorie RAM. Din pacate, spatiul de stocare intern este mai degraba modest, fiind limitat la 32 GB. Printre dotarile sale avem si un sistem dual camera cu 13MP + 5MP, al doilea senzor fiind util pentru aplicarea efectelor de adancime (depth-of-field). Piesa de rezistenta este ecranul de 5.8 inch, decupat dupa conturul carcasei si intrerupt doar de bretonul tip picatura, lasat in dreptul camerei foto. https://www.orange.ro/info/gadgets/article/2101791 https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/samsung-galaxy-a20e-32gb-dual-sim-black

Laura_cio
Senior
Da, satisface nevoile oamenilor la un preț mic, 185€ preț standard. Are camera dubla: 13 MP și 5 MP, conexiune 4G, dual sim, 3GB memorie RAM, spațiu de stocare de 32 GB, sistem de operare Android 9, senzor de amprenta pentru deblocare, capacitate baterie 3000 mAh, NFC.

Jay
Campion certificat
Daca parerile sunt bune si are un minim din ce am eu nevoie la un telefon, e ok.. decat sa dai ~ 1000€..

Miha_Z
#StarMember
Eu si sotul am folosit doar gamele S si Note de la Samsung. De A20 nici nu stiam ca exista, acum aflu de la voi.

Romeo_
Senior certificat
Telefon bun la pret acceptabil insa prefer Samsung Galaxy S10e chiar daca e mai scump.Oricum la Samsung sunt atatea modele incat ai de unde alege...pt toate buzunarele

Mircea
Explorator
O parere buna, are tehnologia 4 G+, procesor Exynos 7884 Octa Core cu frecventa de 1.6GHz,32 GB memorie interna, 3 GB RAM,camera principala 13 megapixeli, dar display-ul are 5.8" si eu as dori un telefon cu cel putin 6" -6.2" ca Samsung Galaxy A 10. Oricum in raport calitate- pret este destul de performant la un pret redus.

Neaplicabil
Eu am a20e si sunt mulțumită.Imi merge bine .Se încarcă repede are adaptive Fast Charging,si mi se descarcă încet.Vi.l recomand.

Gabriel_17
Începător
E un telefon foarte bun, la prețul de 600 lei. Pentru o utilizare normală, e prea bun. E compact, nu ai nevoie de o husă, poate doar de folie de sticlă. Se mișcă destul de repede. Mă bucur că Samsung au creat această gamă variată de produse. 600 de lei e o investitie prea bună, pentru cel putin 2 ani.