Se poate transfera net de la abonament la prepay?

Romeo_
Senior certificat
Acum cateva zile o prietena m-a intrebat daca ea, care detine abonament, poate transfera net fiicei sale care detine prepay. I-am spus ca ii poate reîncarca o optiune pentru ca de transfer de net nu stiu. Voi ce stiti despre acest lucru? Se poate face?
1 Soluţie acceptată‚

svetalex
Senior certificat

Bună,

Nu, nu se poate transfera net din resursele unui abonament in contul unei cartele prepay.

Personal nu am reușit nici eu să găsec o variantă de a tranfera net de pe abonamentul meu sau al soțului pe cartela copiilor. Dar sunt multe oferte cu bonus de internet și de fiecare dată profităm de ele: https://www.orange.ro/prepay/

O soluție ar fi dacă achizitionează (sau are deja) pachetul Orange Love și adaugă numărul de telefon la grupul Orange Family, poate primi:

- Apeluri naționale nelimitate

- 100 GB bonus care pot fi folosiți la comun pe abonamentele de voce mobilă.

Mai multe detalii https://www.orange.ro/love/satelit/client-orange/index.html

Dar ar trebui să treacă numărul de pe prepay pe abonament :(.

16 Răspunsuri 16

Vio73
#StarMember
Nu știu și nici n-am auzit că s-ar putea. Poate doar dacă ai avea prepay-ul inclus în pachetele Family/Love sau Share și să ai beneficiile la comun. Dar dacă își reîncarcă prepay-ul are opțiunea aceea cu ,,net la liber", dacă are My Orange și atunci nu mai e nevoie de combinații din astea.

imch
Cunoscător certificat
Nu ma pot gandi decat ca face Hotspot atunci cand sunt impreuna :-). Dar sigur nu astea aveai tu in minte cand ai pus intrebarea...

FaraUnID
Campion certificat
Nu poti transfera resurse din abonament carte prepay. Se pot alcatui pachete Share, Family si se pot folosi "la comun" resursele din pachet.

svetalex
Senior certificat

Bună,

Nu, nu se poate transfera net din resursele unui abonament in contul unei cartele prepay.

Personal nu am reușit nici eu să găsec o variantă de a tranfera net de pe abonamentul meu sau al soțului pe cartela copiilor. Dar sunt multe oferte cu bonus de internet și de fiecare dată profităm de ele: https://www.orange.ro/prepay/

O soluție ar fi dacă achizitionează (sau are deja) pachetul Orange Love și adaugă numărul de telefon la grupul Orange Family, poate primi:

- Apeluri naționale nelimitate

- 100 GB bonus care pot fi folosiți la comun pe abonamentele de voce mobilă.

Mai multe detalii https://www.orange.ro/love/satelit/client-orange/index.html

Dar ar trebui să treacă numărul de pe prepay pe abonament :(.

Miha_Z
#StarMember
Nu merge sa transferi internet de la abonament la cartela. Gandeste-te ca sunt persoane cu internet nelimitat, care ar putea transfera la multe cartele si aceia ar sta fara grija internetului. In acest caz firma Orange ar avea de pierdut. Merge doar intre abonamentele ale aceluiasi titular daca are pachetele Famili, Share, Love. Sau pot folosi varianta de hotspot.

Raul1
Începător
Nu se poate. Poti doar sa incarci, lunar, acel prepay si atunci va avea net.

Jay
Campion certificat
Sau, daca sunt impreuna, ii poate da prin hotspot.. alta varianta de a transfera efectiv net, nu cred ca este..

Laura_cio
Senior
Nu poți transfera net de pe abonament pe cartela si nici invers. Singura posibilitate mai avantajoasa ca preț decât pachetul Orange Love este sa ii transfere credit și ea sa își activeze opțiunea cu mult net care o avantajează, iar dacă petrec mult timp împreuna, hotspotul mai ajuta.

Razvan
#StarMember
Nu am auzit de aceasta posibilitate, doar dacă încarci o cartela prepay cu minim 6 euro, puteai sa transferi 30 GB unui prieten/cunoștințe.

Ascary
Campion certificat
10 răspunsuri aceași idee :)) Hai sa fiu și eu în rând cu lumea. Nu poți transfera net de la postapay la prepay. Doar hotspot. 🙂

Neaplicabil
Salut,din pacate nu se poate transfera!

mariussruben89
Explorator entuziast
Salutare,din pacate,nu se poate transfera de pe abonament pe cartela ,resursele dobandite,doar atat poti sa ai fie 50GB,daca ai cel putin un serviciu de Voce activ,unul de internet si servicii fixe,iar de la 2 abonamente de Voce,ai al 3lea de voce Flexi,cu discount , de 8€/luna. Iar atunci beneficiul pe Orange Family ,este de 100GB,la comun,de asemenea se poate face transfer de pe date internet mobil pe una din serviciile de voce. Este ok si asa.

adymarin
Junior
Déjà cred ca s-a acoperit acest subiect. Obișnuiam sa le explic clienților ca nu se pot "transfera" beneficiile neconsumate de la un utilizator la altul cum se poate trimite de exemplu credit. Dacă se dorește totuși, exista posibilitatea ca minim 3 abonamente peste 8 euro sa fie inclusive în același pachet și sa obțină un bonus la comun din care sa se se consume prima data. Sau metoda clarifica de Hotspot. Altfel nu... Peace!

Neaplicabil
Trebuie sa ai un abonament la comun