Ce programe v-ar plăcea să conțină o grilă tv personalizată?

Razvan
#StarMember
Ați fi dispuși sa plătiți doar pentru canalele tv de interes?
1 Soluţie acceptată‚

Romeo_
Senior certificat
Daca ar fi sa putem alege( desi stiu ca e practic imposibil),as alege doar programele pe care le vizionez nu si cele care sunt bagate ca”umplutura” si sincer nu imi plac : Pro tv,Antena 1,Comedy Central,Paramount Channel,Tv1000,ProCinema,ProX,FilmCafe,TNT,Kanal D,Prima Tv,National tv,National 24 plus,Pro2,Tvr1,Axn,Discovery,History,Travel,National Geografic,Viasat History,Viasat Nature,Minimax,Boomerang,Disney Junior,Hit Music,Kiss Tv,Radio Zu.Sper ca le-am enumerat pe toate ;)))

17 Răspunsuri 17

Vio73
#StarMember
Mi-ar plăcea să am o grilă diversificată de muzică, știri, canale documentare, desene animate, sport, etc.

Anonim
Neaplicabil
Da, aș plăti în plus pentru un pachet de canale TV de filme!

Laura_cio
Senior
Canalele de interes pot fi de interes pentru scurta durata, e posibil sa ma plictisesc. Pe de alta parte, orice grila personalizata costa mai mult decât o grila obișnuita. Așa ca, pot consulta abonamentele TV și îmi pot alege de acolo ceea ce mi se potrivește.

TheSpecialist
Maestru
Este imposibil de a avea o grila de programe strict personalizata, deși mi-ar plăcea. Pe lângă faptul ca ar costa foarte mult sa le achiziționam (gândiți-vă cât plătim extra pt HBO) e greu sa nu îți intre în lista și canale de umplutura pt ca diversele trusturi media au 1-2 canale pe care le urmărim și încă 1-2 canale care se adresează unui public țintă în care fiecare din noi se afla sau nu. Și de obicei ele vin la pachet, nu pot fi separate.

Ascary
Campion certificat
Unul sau doua canale de muzica 4K

Romeo_
Senior certificat
Daca ar fi sa putem alege( desi stiu ca e practic imposibil),as alege doar programele pe care le vizionez nu si cele care sunt bagate ca”umplutura” si sincer nu imi plac : Pro tv,Antena 1,Comedy Central,Paramount Channel,Tv1000,ProCinema,ProX,FilmCafe,TNT,Kanal D,Prima Tv,National tv,National 24 plus,Pro2,Tvr1,Axn,Discovery,History,Travel,National Geografic,Viasat History,Viasat Nature,Minimax,Boomerang,Disney Junior,Hit Music,Kiss Tv,Radio Zu.Sper ca le-am enumerat pe toate ;)))

Ascary
Campion certificat
@Romeo, nu ai spus nimic de canalele pentru adulți 🙂 Unii dintre noi ne mai uitam chiar daca nu recunoaștem :)))

Romeo_
Senior certificat
Ascary,la ce este pe net cine se mai uita la programele pt adulti??? ;))) E o gama larga si variata,ai de unde alege ;)))

Miha_Z
#StarMember
N-as face nicio grila personalizata. La TV ma uit la stiri care le gasesc pe multe posturi TV, dar tind spre cele de la Pro TV. Posturi de muzica si sport avem din belsug si seara mai urmaresc cateva emisiuni pe National Geographic, TLC, Discovery. In rest cu un Search gasesc ce vreau pe TV.

Ascary
Campion certificat
La mine televizorul meu sta ori pe YouTube,ori pe HBO GO,ori pe Netflix,ori pe PC .Televizorul soției sta pe PRO TV,sau Kanal D. Asta-i "grila" noastră :))

FaraUnID
Campion certificat
Pe la inceputul anilor '90, cand a aparut si pe la noi televiziunea prin cablu, m-am abonat la o firma de cartier si aveam in grila; Sat 1, RTL, PRO 7, RTL 2, canalele grupului Mediaset, Rai-urile, Eurosport preluat din afara (adica nu asta in limba romana), MTV preluat din afara, MCM, Cartoon Network preluat din afara, TVE. Nu aveam foarte multe canale in grila dar avea continut cu mult peste ceea ce avem in momentul de fata in grilele operatorilor de cablu de pe plaiuri mioritice.

Miha_Z
#StarMember
Exact Ascary, atat timp cat avem varianta de a urmari diverse emisiuni, filme, melodii doar cu un click, nu vad rostul de a crea a grila personalizata.

Jay
Campion certificat
Cred ca toti am vrea o grila care sa contina numai ce posturi vrem noi, dar, cum nu toti avem aceleasi gusturi, este cam greu sa multumesti pe toata lumea si sa primeasca fiecare fix ce-si doreste.. Acum, ma intreb, ce rost ar avea sa platesti in plus pentru o grila personalizata, daca poti sa ai un pachet din grila standard a furnizorului care sa contina si ce te intereseaza pe tine?!.. Despre posturile pentru adulti nu stiu ce sa va spun.. dar, nici nu pareti sa aveti nevoie de ajutor, sunteti baieti mari si va descurcati voi 😄

Dadria
Începător
Da! Acum am abonament la UPC-preluat de Vodafone. Azi am optat si pt varianta Orange...pe care o voi folosi pt un televizor...problema e ca nu pot renunta la varianta veche pt ca eu urmaresc canalele italiene pe care dvs nu la aveti in grila. Cum as putea sa le am folosind doar varianta Orange?