"Viteza" internetului

Bubi
Junior
Voi, cei de pe aici, aveti internet 4g sau 5G? Trebuie lucrat putin la treaba asta,sunt zone unde inca e H,H+...faci cu nervii
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Și eu 4g/4g+ în general. Asta e viața, nu poate fi perfect peste tot. Dar trebuie făcute sesizări acolo unde nu este bine. Succes!

12 Răspunsuri 12

FaraUnID
Campion certificat
In momentul de fata 5G nu a fost lasat pe piata, inca este in teste, asa ca discutam de 4G/4G+. La mine in oras am acoperire 4G+.

Aurora
Junior
Eu locuiesc într-un sat unde acum un an nu aveam semnal în rețeaua Orange nici măcar de un apel, de internet nici nu se discuta, dar acum am internet 4G.

FaraUnID
Campion certificat
Inseamna ca operatotul si-a facut temele.... Acum la modul serios, acoperirea 4G / 4G+ s-a extins masiv in ultimul timp, iar acest lucru era de asteptat deoarece exista o competitie si intre operatorii telecom de la noi. In business este o regula de aur care spune ca daca nu tu esti in stare sa ai grija de clientii tai, altcineva in mod sigur o va face.

Laura_cio
Senior
De 5G nu e cazul sa vorbim, încă, decât sa intrebam si sa ne informam.Eu am 4G, in general.

Vio73
#StarMember
Și eu 4g/4g+ în general. Asta e viața, nu poate fi perfect peste tot. Dar trebuie făcute sesizări acolo unde nu este bine. Succes!

Anca07
#StarMember
In unele zone din Bucuresti inca ma mai comuta pe gprs. De ex. in parcul Tineretului este o zona unde nu ai deloc semnal, nici la telefon nici la internet:)

Miha_Z
#StarMember
In Braila am 4G si 4G+. Cum ziceau si colegii momentan nu avem nicaieri in Romania acoperire 5G. Poate de la anu vom putea discuta si despre 5G.

Jay
Campion certificat
Din ce am observat, acasa am si 4G+... la serviciu doar 4G.. mai putin de atat nu mi s-a întâmplat... Nu stiu pe A2 cum e pentru ca, de obicei, cand ajung acolo, sunt la volan si nu fac opriri până la destinație..

Vio73
#StarMember
Pe A2 este 4g în general, dar mai sunt locuri și cu 4g+.

Ascary
Campion certificat
Cred că inițiatorul întrebării a glumit 🙂 Nu vom vedea prea curând 5G Orange in Romania. Deocamdată s-au alocat doar benzile. Urmează echipamentele apoi testele și la sfârșit punerea în exploatare a rețelei 5G.

Viotoon
Junior entuziast
Eu am semnal 4g la mine in zona.

Vio73
#StarMember
@Ascary, S-au alocat benzile, dar trebuie și licitate. Treaba asta va avea loc în a doua jumătate a anului. De la sfârșitul anului vor da drumul parțial probabil și de la anul la mai mult. Sigur, există și acum spectru, dar puțin.