Pot trece la un abonament mai mare în timpul perioadei contractuale?

Razvan
#StarMember
Care sunt condițiile de trecere?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
De regulă da, fără niciun fel de probleme. Mai mare sau egal, dar începând cu luna următoare de facturare. Ca și condiții, pot aminti, în general, prelungirea perioadei minime contractuale cu până la 12/24 de luni.

6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember
De regulă da, fără niciun fel de probleme. Mai mare sau egal, dar începând cu luna următoare de facturare. Ca și condiții, pot aminti, în general, prelungirea perioadei minime contractuale cu până la 12/24 de luni.

Jay
Campion certificat
In timpul perioadei minime contractuale se poate trece la un abonament cu valoare egala sau mai mare, iar noua perioada contractuala (12 sau 24 luni) se va adauga perioadei contractuale ramase.. in privinta resurselor se vor face niste recalculari in functie de data ta de facturare.. https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-mi-modific-abonamentul-76

Ascary
Campion certificat
Mi se întâmplă la achiziționarea unui telefon sa trec la un abonament mai mare,apoi la sfârșitul perioadei contractuale revin la abonamentul inițial.

Laura_cio
Senior
Da, poți trece la un abonament cu o valoare egala sau mai mare in timpul perioadei minime contractuale, iar noua perioada (12/ 24 luni) se va adauga perioadei rămase. Poți suna l 300 ( Serviciul Clienți) sau in magazinele Orange.

Miha_Z
#StarMember
Cand e vorba de cresterea unui abonament nu vei intampina nicio piedica din partea nici unui operator de telefonie. Atat timp cat ei intra in castig poti oricand sa-ti cresti abonamentul, iar in functie de perioada contractuala aleasa (12/24 luni) se vor adauga lunilor din precedentul contract. Pentru a obtine o oferta avantajoasa, suna la 300 si cere un operator de la ofertare si cu el poti negocia noul abonament in functie de necesitatile tale. ( mai mult net, minute internationale..) Problema intervine cand doresti sa micsorezi abonamentul ca atunci trebuie sa tii cont de regulile impuse de firma.

Vio73
#StarMember
Ideal ar fi în momentul în care-l mărești, să nu mai ți-l prelungească, dacă mai ai perioadă contractuală.