Există oferte de trecere de la prepay la abonament?

Vio73
#StarMember
Descriere, detalii, etc.
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember

Dacă ești client PrePay, poți alege un abonament Orange Me, păstrându-ți numărul de telefon și primești:

  • dublu trafic de net bonus la Orange Me 8
  • 50 GB net bonus lunar la abonamentele Orange Me de minim 11 euro

Dacă ai deja un telefon, alege un abonament Orange Me Start cu minim 10 GB bonus lunar, la un preț avantajos. Iar când te decizi să-ți schimbi telefonul, poți cumpăra unul nou cu plata în rate, pe factura Orange.

Last update: noua oferta în vigoare de migrare de la cartela PrePay la abonament se găsește aici: https://www.orange.ro/abonamente/migrare-de-la-cartela/

7 Răspunsuri 7

Razvan
#StarMember

Dacă ești client PrePay, poți alege un abonament Orange Me, păstrându-ți numărul de telefon și primești:

  • dublu trafic de net bonus la Orange Me 8
  • 50 GB net bonus lunar la abonamentele Orange Me de minim 11 euro

Dacă ai deja un telefon, alege un abonament Orange Me Start cu minim 10 GB bonus lunar, la un preț avantajos. Iar când te decizi să-ți schimbi telefonul, poți cumpăra unul nou cu plata în rate, pe factura Orange.

Last update: noua oferta în vigoare de migrare de la cartela PrePay la abonament se găsește aici: https://www.orange.ro/abonamente/migrare-de-la-cartela/

Razvan
#StarMember
Se mai trimit și sms-uri clienților prepay cu oferte personalizate, adaptate pe consumul individual al fiecăruia.

Laura_cio
Senior
Dacă ești client Prepay, poti solicita trecerea de la cartela la abonament in magazinele Orange sau la partenerii Orange, alegandu-ți un abonament din oferta locală sau naționala. Ai nevoie de carte de identitate/ pașaport/ legitimație de ședere ( depinde de caz), uneori și de documente suplimentare cum ar fi o factura de utilități. Exista oferte de abonament atât prin achiziționare de telefon, cât și fără. Am atasat poze.

svetalex
Senior certificat
există oferte speciale pentru migrarea de la PrePay la abonament, ce sunt actualizate periodic. Personal mi s-au părut de fiecare dată avantajoase aceste oferte, mai avantajoase față de cele din oferta standard, dar asemănătoare cu oferta de la portare. Spre deosebire de portare, la care primești dublu trafic de net inclus, dacă alegi abonamentul Orange Me 8 din oferta Senior, Orange Me 11, 16, 21 sau 30, deci abonamente peste 11 eur, la migrarea de pe cartelă mai ai posibilitatea de a alege un abonament de minim 8 eur pentru care primesti 2X3GB net

FaraUnID
Campion certificat
Cum s-a punctat deja exista oferta publica prezentata aici https://www.orange.ro/abonamente/migrare-de-la-cartela/ Asta nu inseamna ca acele oferte sunt si batute in cuie. Ele se pot negocia in functie de abilitatile voastre de negociator si de disponibiltatea agentului de vanzari. Nici o oferta comerciala publica afisata pe site-ul companiei nu este batuta in cuie, ele putand fi negociate si personalizate.

Miha_Z
#StarMember
Mie mi se par tentante ofertele pentru abonamentele Orange Me Start.

Razvan
#StarMember
Da, pentru portare și migrare prepay ofertele sunt în general mai bune decât cele pentru clienții existenți, în special la retenție.