Comunitatea contribuie la îmbunătățirea serviciilor?

Vio73
#StarMember
Eu cred că da. Voi ce credeți? Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Da, mai ales ca e primul proiect de acest gen care va fi lansat în România. Cred ca ar trebui sa contribuie și ORO va ține cont de recomandările și sesizările propriilor clienți pentru a îmbunătății atât infrastructura fixă, cât și ofertele comerciale, cele de retenție. Practic comunitatea Orange aduce un plus de valoare companiei, prin interacțiunea directă client-companie.

17 Răspunsuri 17

Razvan
#StarMember
Da, mai ales ca e primul proiect de acest gen care va fi lansat în România. Cred ca ar trebui sa contribuie și ORO va ține cont de recomandările și sesizările propriilor clienți pentru a îmbunătății atât infrastructura fixă, cât și ofertele comerciale, cele de retenție. Practic comunitatea Orange aduce un plus de valoare companiei, prin interacțiunea directă client-companie.

Ascary
Campion certificat
Cred că acesta este scopul comunității.

Miha_Z
#StarMember
Cu siguranta va aduce un plus firmei Orange. Eu vad aceasta comunitate ca o metoda de identificare a plusurilor si minusurilor companiei. In urma discutiilor purtate aici ei practic vor vedea unde mai au de imbunatatit si daca ideile noastre le sunt utile le pot pune in practica. Prin aceasta comunitate, firma Orange obtine si informatii directe de la clientii ei si punand in practica ideile furnizate le confera acestora incredere ca sfaturile si doleantele lor sunt ascultate. Eu am mai participat la sondaje din diverse domenii si am fost placut impresionata cand am remarcat ca acele firme chiar au tinut cont de remarcile respondentilor.

Laura_cio
Senior
Da, și eu cred asta. Noi ne exprimam și of-urile legate de Orange și primim ajutor.

Romeo_
Senior certificat
Prin orice raspuns corect / Cu totii contribuim / Sa facem reteaua buna / Ca atunci cand folosim / Aceste servicii toate / Sa fie de calitate / De aia Orange a creeat / Acest grup ce-i minunat / Oameni cu idei diverse / Ce nu-s pusi pe controverse / Ci pentru a ajuta / Orange&Comunitatea

Ascary
Campion certificat
Romeo asta este cam trasa un pic de par 🙂 Poți face poezie și fără rime,astfel n-o să mai pară că sunt forțate.

Romeo_
Senior certificat
Ascary,fara critici nu ar exista poezie 😉 Poate e putin fortata / Uneori rima nu-mi vine / Care par?ca eu nu am / Si nu iau nici din multime ;)))

Jay
Campion certificat
In primul rand, existenta acestei comunitati imi da senzatia ca asta se si doreste, oferirea unor servicii cat mai performante, deci, un pas destul de mare a fost deja facut, prin construirea ei. Toti putem contribui cu solutii din experienta sau cunostintele noastre, cu idei, cu pareri, iar, Orange, poate culege din gradina comunitatii ceea ce considera copt si numai bun de dus in piata :). Faptul ca, in ultimii ani, au existat astfel de initiative ma face sa cred ca a iesit ceva bun din fiecare si-atunci merita sa continuie pe acest drum. Intotdeauna un client multumit, nu doar ca nu se va gandi sa caute in alta parte, dar, poate aduce si alt client, este un lucru general valabil, astfel ca, daca noi avem idei bune/solicitari pertinente ele pot avea ca rezultat o imbunatatire, acolo unde este cazul.

Raluca
Junior entuziast
Cu siguranta va ajuta. O afacere buna in domeniul srrviciilor, se bazeaza, in primul rand, pe flexibilitate, feedback si fidelizare. E mai usor sa atragi noi clienti, dar daca ei nu vin pt ca "vestile proaste circula repede", nu-i asa ca e mai bine sa "asculti" clientii vechi? Sa le intelegi nemultumirile, sfaturile etc. Multe solutii si idei provin de la clienti.

Romeo_
Senior certificat
Bine spus Raluca.Bravo!

Alex_G_
Cunoscător
Cred ca asta se urmărește, îmbunătățirea serviciilor și înclinația cât mai mare spre client și spre nevoile lui.

Romeo_
Senior certificat
Pai un client multumit nu iti pleaca din retea...ramane fidel

Miha_Z
#StarMember
Cu siguranta clientul fidel va lauda firma si va da recomandari pozitive cunoscutilor.

svetalex
Senior certificat
cu siguranta ca ajuta. În momentul în care va fi o comunitate mai mare, sunt sigura ca va înlocui celelate forum-uri de discutii