Puteți da exemple de aplicații prin care se pot observa parametrii rețelei?

Vio73
#StarMember
Puteți exemplifica așa ceva?
1 Soluţie acceptată‚

Alex_23
Junior entuziast
Eu zic ca cea mai bune la momentul actual este Cellmaper, cel puțin cu aceasta aplicație poți mapa în urma ta și le dai posibilitatea altor utilizatori sa vadă nivelul acoperirii testat chiar de cineva care a trecut prin acea zona Iar în ceea ce privește netmonitor în afara de a vedea anumiți parametri uzuali și permisiv ai unei rețea nu vad alta utilitate

4 Răspunsuri 4

Razvan
#StarMember
Netmonitor, cellmapper, Netmonster, Network signal Info, variantele lite și pro, disponibile în Google Play.

Alex_23
Junior entuziast
Eu zic ca cea mai bune la momentul actual este Cellmaper, cel puțin cu aceasta aplicație poți mapa în urma ta și le dai posibilitatea altor utilizatori sa vadă nivelul acoperirii testat chiar de cineva care a trecut prin acea zona Iar în ceea ce privește netmonitor în afara de a vedea anumiți parametri uzuali și permisiv ai unei rețea nu vad alta utilitate

Vio73
#StarMember
Mulțumesc Alex! Îți urez Bun venit și aici! Așa este, e una dintre cele mai bune.

Neaplicabil
Pentru cei care au dispozitive cu procesor Qualcomm si root recomand Network Signal Guru.