Ati folosit reincarcarea de rezerva?

Miha_Z
#StarMember
Daca ati utilizat aceasta reincarcare imi puteti spune cat timp e valabila si de cate ori poate fi folosita? Implica vreun cost acest serviciu?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Eu am incarcat doar cartelele cunoscutilor, fiind pe abonament, nu am avut niciodata nevoie de acest serviciu.. Chiar si asa, avand in vedere ca in ultimele zile am intrat mai des pe site-ul Orange, am vazut accidental rubrica.. Serviciul presupune primirea in avans a sumei de 40 de euro centi, din creditul pe care urmeaza sa-l reincarci data urmatoare... Este un serviciu gratuit si creditul primit este valabil doar o zi, fara perioada de gratie si se consuma inaintea celui platit.. Se poate folosi o data la 30 de zile.. poti folosi din nou serviciul dupa ce a fost confirmata retinerea celor 40 de euro centi primiti in avans.. https://www.orange.ro/prepay/reincarcare/reincarcare-de-rezerva/index.html

9 Răspunsuri 9

Vio73
#StarMember
Eu nu am folosit-o, dar știu că se poate.

Jay
Campion certificat
Eu am incarcat doar cartelele cunoscutilor, fiind pe abonament, nu am avut niciodata nevoie de acest serviciu.. Chiar si asa, avand in vedere ca in ultimele zile am intrat mai des pe site-ul Orange, am vazut accidental rubrica.. Serviciul presupune primirea in avans a sumei de 40 de euro centi, din creditul pe care urmeaza sa-l reincarci data urmatoare... Este un serviciu gratuit si creditul primit este valabil doar o zi, fara perioada de gratie si se consuma inaintea celui platit.. Se poate folosi o data la 30 de zile.. poti folosi din nou serviciul dupa ce a fost confirmata retinerea celor 40 de euro centi primiti in avans.. https://www.orange.ro/prepay/reincarcare/reincarcare-de-rezerva/index.html

Vio73
#StarMember
O variantă bună pentru cei care au nevoie de ea.

Miha_Z
#StarMember
E o varianta buna pentru cazurile extreme. Multumesc, Jay, pentru lamuriri.

Laura_cio
Senior
Am folosit-o acum ceva timp, când aveam cartela. E foarte buna in situații de urgentă. Primesti pe cartela Prepay 40 eurocenti pana când îți încarci cartela. Serviciul este gratuit. Se apelează *100#, reîncărcare, apoi reîncărcare de rezerva.

Miha_Z
#StarMember
Am folosit-o si eu cu multi ani in urma pe vremea cand aveam PrePay. Era utila in situatii limita cand ramaneai fara credit si trebuia urgent sa apelezi pe cineva. Ma bucur ca inca se practica acest lucru.

Vio73
#StarMember
În trecut am folosit-o și eu, dar cu mult timp în urmă. Pe vremea aceea aveam cartelă și abonament în paralel.

taz
Junior
buna seara. eu am avut un caz mai deosebit. stiam ca mai am internet si am tot folosit pana m-am trezit ca nu mai mergea deloc. la o scurta verificare am constatat ca mai aveam ceva internet ramas(national) dar creditul(in cuantum de vreo 6-7 euro) disparuse in neant. bineinteles ca am sunat la serviciul clienti(multi pasi de urmat pana intri in legatura cu un operator), si mi-au dat de ales: sa raman in situatia data sau sa imi activeze o alta optiune, vezi Doamne gratis, de 6 euro, cica mai buna. initial am fost incantat si am acceptat. dar dupa ce mi s-a activat si am confruntat am observat ca totusi operatorul nu a fost 100% cinstit. mi-a zis ca aveam 200 de min internationale in vecehea optiune si ca noua are 300, cu 100 mai mult. dar de fapt aveam 500 internationale in vechea optiune, si in loc sa castig 100 de min, pierdusem 200. a fost putin aiurea, putea fi cinstit., chiar daca optiunea m-a ajutat

Neaplicabil
ooo,am folosit-o masiv pe prepay,acum mi-e mult mai usor,incarc prepay-ul cu plata pe factura,la mine era din cauza distantei,imi e dificil cateodata sa ajung la un magazin(stau mult la munte). dar s-a intamplat si sa fiu in pana de bani. si pentru cei care nu cunosc,poti sa reincarci in doua feluri cu rezerva,cu 40 centi valabili 24 ore sau cu minute valabile 2 saptamani. cei 40 centi te salveaza in caz ca ai de sunat urgent sau sms,minutele insa iti iau2euro si mi se pare ca sunt doar orange,nu mai stiu. intr-adevar,ai dreptul doar la o reincarcare/luna,si daca incarci cu credit,ti se scad automat.