De unde pot afla până când mai am perioadă contractuală?

Vio73
#StarMember
Detalii despre perioada contractuală.
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember

Sunt mai multe modalitati:

- Din aplicatia My Orange -> Mai multe (Altele) -> Tarife si optiuni -> apeși pe număr telefon și apoi tab Contract (vezi screenshoot)

- Din contul tau My Orange accesat din desktop / laptop, sectiunea Sumar - Abonamentul meu/ Status contract

- ChatBot Djingo accesat pe site: https://www.orange.ro/servicii/chatbot/

- De la serviciul clienți 300

- Este mentionat pe actul adițional al contractului

10 Răspunsuri 10

Razvan
#StarMember

Sunt mai multe modalitati:

- Din aplicatia My Orange -> Mai multe (Altele) -> Tarife si optiuni -> apeși pe număr telefon și apoi tab Contract (vezi screenshoot)

- Din contul tau My Orange accesat din desktop / laptop, sectiunea Sumar - Abonamentul meu/ Status contract

- ChatBot Djingo accesat pe site: https://www.orange.ro/servicii/chatbot/

- De la serviciul clienți 300

- Este mentionat pe actul adițional al contractului

Ciucuras
Cunoscător certificat
Ca sa poti afla date despre contractul tau, poti intra in contul my orange si selectezi tarife si optiuni, acolo ai posibilitatea sa vezi data cand iti expira contractul, ai optiune sa iti modifici contractul.

Miha_Z
#StarMember
Pe langa verificarea din contul My Orange, poti vedea perioada contractuala si din contractul incheiat cu Orange. Eu pastrez toate contractele cu firmele prestatoare de servicii.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Da, asa este. Uitasem de contract. Chiar dacă negocierea contractului are loc telefonic, după, cei de la Orange trimit un contract pe mail. Eu îl am salvat în fișier pe calculator și cu siguranță este și pe mail.

Romeo_
Senior certificat
Contractul incheiat care trebuie pastrat macar pana se incheie perioada contractuala (chiar si un an dupa, cel putin eu asa fac si cu facturile, nu doar cu contractul)

Miha_Z
#StarMember
Ciucuras, eu obisnuiesc sa si printez contractele, ca ma mai apuca curatenia prin gmail si din neatentie le pot sterge.

Jay
Campion certificat
My Orange - tarife si optiuni - pe fiecare numar apare in dreapta sus un fel de telecomanda si, cand apesi pe ea ai posibilitatea de a vedea optiuni valabile pe fiecare numar/modificare tip abonament/ date contract (activare, prelungire, expirare).. Djingo, si serviciul clienti... Si da, pastrez pe hartie si pe mail contractele si aditionalele pana la expirare... am avut acum cativa o surpriza, cineva a butonat gresit un numar de luni si a trebuit sa studiez contractul si sa-i contrazic legat de perioada de expirare...

Ascary
Campion certificat
Eu nu păstrez nimic niciodată. Etichete,facturi,contracte le arunc prima data. Recunosc,sunt dezordonat dar îmi place suspansul. Dar ce sa vezi,cu toate acestea n-am pierdut vreodată o retenție. Îmi place să mă joc de-a șoarecele cu pisica cu consultanții de la ofertari. Mă distrez vreo săptămână și apoi accept o oferta care mi se pare mai ok. Nu e vorba de un euro în plus sau in minus dar îmi place nespus să negociez :)))

Miha_Z
#StarMember
La noi in tara se negociaza mai putin, ca popor suntem mai zgarcit. Mie imi plac nespus de mult bazarele din Turcia, ca pe langa faptul ca negociezi cu ei, iti mai fac si cadouri. 🙂

Razvan
#StarMember
Mie nu prea îmi place sa negociez, ori e alba, ori e neagra, îmi place un lucru, îl cumpăr și defilez cu el.