De ce internetul 4G de la stația de metrou Unirii nu prea funcționează?

Razvan
#StarMember
De o bucata de timp, în stația de la metrou Unirii, conexiunea de date mobile da eroare. O fi vreun echipament cu probleme?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Mulțumim tuturor pentru sesizare și detalii!

Cunoaștem aceasta situație si vă putem confirma că există deja în lucru montarea unui nou echipament 4G in stația de metrou Piața Unirii, care va fi funcțional în câteva luni.

Situația din prezent se datoreaza creșterii foarte mari a valorilor de trafic din zona respectivă care poate duce la o scădere a vitezei de trafic, deconectare, imposibilitate conectare etc.

20 Răspunsuri 20

Vio73
#StarMember
Foarte posibil să fie vreun echipament defect!

Ascary
Campion certificat
De o bucată de timp sunt tare amuzante întrebările voastre. 🙂

Miha_Z
#StarMember
Da... e buna si putina atmosfera in comunitate... Revenind la intrebare ne dam degeaba noi cu presupusul, mai ales daca suntem din alte orase. Ar trebui sa ofere lamuriri tehnice administratorii comunitatii.

DanielaH
Moderator

Mulțumim pentru subiectul propus!

Vă rog să reveniți cu mai multe detalii despre această situație, dacă aveți exemple concrete. De asemenea, vă rog să nu vă îndepărtați de la subiect și să revenim la discuția despre conexiunea 4G la metrou Piața Unirii.

Razvan
#StarMember
La orice ora din zi și din saptamana, conexiunea de date nu merge, nu se încarcă nicio pagina, în teste de viteza da eroare, merge doar voce pe 4G. Cum pleacă trenul din stație spre Universitate sau Tineretului, încep sa se încarce paginile.

DanielaH
Moderator

Mulțumim tuturor pentru sesizare și detalii!

Cunoaștem aceasta situație si vă putem confirma că există deja în lucru montarea unui nou echipament 4G in stația de metrou Piața Unirii, care va fi funcțional în câteva luni.

Situația din prezent se datoreaza creșterii foarte mari a valorilor de trafic din zona respectivă care poate duce la o scădere a vitezei de trafic, deconectare, imposibilitate conectare etc.

Vio73
#StarMember
Bine că se rezolvă! Deci problemele ridicate în Comunitate își găsesc și rezolvarea în mod concret. Mulțumim!

Razvan
#StarMember
Mulțumim Daniela 🙂

Romeo_
Senior certificat
Cand asteapta toti metroul / Reteaua e incarcata / Sau echipamentul vechi / Se remediaza-n data / Bine ca ai sesizat / Si ai anuntat aici / Uite-a raspuns Daniela / Ca era chiar la servici 😉

Vio73
#StarMember
Bine Romeo, ține-o tot așa!

Razvan
#StarMember
Se pare că problemele la statia se metrou Piața Unirii 2 continuă

Vio73
#StarMember
Păcat că sunt probleme și după atâta timp!

DanielaH
Moderator
A mai întâmpinat cineva probleme recent la stația de metrou Piața Unirii 2? Dacă da, ne dați, vă rog, mai multe detalii? (data, ora etc.) Sesizările de pe Softpedia le cunoaștem și le tratăm separat. Aici ne referim doar la experiențele voastre personale. Mulțumim!

Razvan
#StarMember
Da, dimineata e mort internetul la stația Piața Unirii 2, nu merge nimic, mai ales de când a început școala. Cum pleacă trenul din stație, cum începe sa se încarce browserul.