De câte ori sună telefonul înainte de a intra căsuța vocală?

Vio73
#StarMember
Cum pot să fac să sune mai mult timp? Cred că majoritatea cunosc acest aspect.
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Telefonul sună 20 secunde, cam de 4 ori. Timpul de reacție al căsuței vocale poate fi mărit/ micșorat la 20/ 30 secunde din meniul selfcare *100#, ramura 5/ 4/ 2 (5 - Roaming, Internațional și Mesagerie vocală; 4 - Mesagerie vocală; 2 - Mărește timpul de reacție).

8 Răspunsuri 8

Razvan
#StarMember
Telefonul sună 20 secunde, cam de 4 ori. Timpul de reacție al căsuței vocale poate fi mărit/ micșorat la 20/ 30 secunde din meniul selfcare *100#, ramura 5/ 4/ 2 (5 - Roaming, Internațional și Mesagerie vocală; 4 - Mesagerie vocală; 2 - Mărește timpul de reacție).

Jay
Campion certificat
Cred ca de 4 ori, daca nu ma insel.. Unul dintre primele lucruri pe care le-am facut, la orice abonament nou, a fost dezactivarea casutei.. mie, consider ca nu-mi foloseste..

Razvan
#StarMember
Poți de asemenea sa o dezactivezi, ca să sune mai mult, pana la 60s pe huawei.

Ascary
Campion certificat
La mine suna de 5 ori. Acum nu mai folosesc acest serviciu.

Ciucuras
Cunoscător certificat
De 4 ori suna, apoi întra căsuța vocala. La începuturi aveam activata aceasta funcție dar la reclamațiile prietenilor am scos-o.

Laura_cio
Senior
De 4-5 ori sau maxim 30 secunde.

Miha_Z
#StarMember
Suna de 4-5 pana intra casuta vocala, deoarece persoana apelata fie nu este sub aria de acoperire, fie se afla in alta conversatie.

fabytm
Explorator
@Miha Z Din cate stiu, daca abonatul nu se afla in aria de acoperire, nu mai suna ci intra direct casuta vocala in cazul in care aceasta este activa. Daca nu este activa, cel care apeleaza aude mesajul care anunta ca abonatul nu este momentan disponibil.