Cum pot schimba tipul de rețea din meniul telefonului cu android?

Razvan
#StarMember
Tehnologia folosita de telefon, 2/3/4G.
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Se intră în setări-conexiuni-rețele mobile și se poate selecta de acolo 2g sau 2g/ 3g , doar 3g sau automat 2g/ 3g/ 4g. Unele telefoane au și separat 4g sau se pot folosi diverse aplicații pentru a avea doar 4g.

4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember
Se intră în setări-conexiuni-rețele mobile și se poate selecta de acolo 2g sau 2g/ 3g , doar 3g sau automat 2g/ 3g/ 4g. Unele telefoane au și separat 4g sau se pot folosi diverse aplicații pentru a avea doar 4g.

Jay
Campion certificat
Din setari - conexiuni - retele mobile..

Ascary
Campion certificat
Universal valabil pe toate telefoanele.

Vio73
#StarMember
Cred că da. Nu știu la cele cu windows.