În ce constă apelul Wi-Fi?

Laura_cio
Senior
Foloseste cineva serviciul Apel WI-Fi? In ce consta?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Serviciul Apel Wi-Fi a fost lansat in premiera la Orange. El se activeaza automat, impreuna cu serviciul Apel 4G, pentru toate telefoanele compatibile. Dupa ce primesti mesajul de activare al serviciului trebuie sa te asiguri ca ai activata functia Apel Wi-Fi in meniul telefonului. Doar cu aceasta functie activata poti efectua apeluri Wi-Fi. Serviciul este disponibil atat pentru abonati, cat si pentu utilizatori PrePay. Cu serviciul Apel Wi-Fi poti efectua apeluri atunci cand esti conectat la o rețea Wi-Fi, chiar si atunci cand nu esti in aria de acoperire a retelei mobile. Este foarte simplu: selectezi o retea wireless de internet, si telefonul tau o va folosi pentru a apela.

2 Răspunsuri 2

Vio73
#StarMember
Este o funcție a unor telefoane de ultimă generație care te ajută să porți convorbiri, chiar dacă nu ai semnal. Cum? Te conectezi la rețeaua wi-fi și poți purta convorbirile prin intermediul acesteia.

Miha_Z
#StarMember
Serviciul Apel Wi-Fi a fost lansat in premiera la Orange. El se activeaza automat, impreuna cu serviciul Apel 4G, pentru toate telefoanele compatibile. Dupa ce primesti mesajul de activare al serviciului trebuie sa te asiguri ca ai activata functia Apel Wi-Fi in meniul telefonului. Doar cu aceasta functie activata poti efectua apeluri Wi-Fi. Serviciul este disponibil atat pentru abonati, cat si pentu utilizatori PrePay. Cu serviciul Apel Wi-Fi poti efectua apeluri atunci cand esti conectat la o rețea Wi-Fi, chiar si atunci cand nu esti in aria de acoperire a retelei mobile. Este foarte simplu: selectezi o retea wireless de internet, si telefonul tau o va folosi pentru a apela.