Cum utilizez orange Tv Go?

Alex_G_
Cunoscător
Cum pot utiliza Orange TV Go?
1 Soluţie acceptată‚

Diana
Cunoscător

Serviciul poate fi folosit pe maxim 3 dispozitive (smartphone, tabletă sau laptop), dintre care maxim 2 pot funcționa în același timp.

Cu una din următoarele oferte, ai acces la canale și filme pe smartphone și tabletă prin aplicația Orange TV Go, pe laptop pe site-ul tvgo.orange.ro și pe televizor prin aplicația Orange TV Go pentru Smart TV

Activează mai întâi opțiunea Orange TV Go potrivită nevoilor tale, pe numărul cu care ți-ai creat un cont online Orange. Trebuie doar să te conectezi cu datele contului tău Orange și să asociezi aici abonamentul TV.

Și aici un topic despre utilizarea Orange TV Go pe troate dispozitivele https://comunitate.orange.ro/questions/2513401-cum-pot-folosi-orange-tv-pe-toate-dispozitivele

45 Răspunsuri 45

Diana
Cunoscător

Serviciul poate fi folosit pe maxim 3 dispozitive (smartphone, tabletă sau laptop), dintre care maxim 2 pot funcționa în același timp.

Cu una din următoarele oferte, ai acces la canale și filme pe smartphone și tabletă prin aplicația Orange TV Go, pe laptop pe site-ul tvgo.orange.ro și pe televizor prin aplicația Orange TV Go pentru Smart TV

Activează mai întâi opțiunea Orange TV Go potrivită nevoilor tale, pe numărul cu care ți-ai creat un cont online Orange. Trebuie doar să te conectezi cu datele contului tău Orange și să asociezi aici abonamentul TV.

Și aici un topic despre utilizarea Orange TV Go pe troate dispozitivele https://comunitate.orange.ro/questions/2513401-cum-pot-folosi-orange-tv-pe-toate-dispozitivele

Tina
Cunoscător certificat
Dacă ai o opțiune Orange TV Go activata, trebuie mai întâi sa descarci aplicația AppStore sau Google play. Activarea Orange TV Go se face printr-un cod primit prin sms.

Ascary
Campion certificat
App Store sau Google play sunt instalate implicit pe terminale.

Vio73
#StarMember
Se utilizează prin intermediul aplicației respective, pe care o descarci din google play, app store sau de pe desktop/laptop, accesând secțiunea orange tv go. Ai acces la o multitudine de programe gratuite sau contracost, în funcție de pachetele și ofertele pe care le ai la Orange.

Laura_cio
Senior
Se descarca aplicația de pe App Store(Ios) sau Google Play (Android), dar e nevoie de un abonament Orange TV, o opțiune Orange TV Go sau un abonament de voce Orange Me.

Vio73
#StarMember
Dacă ai și tv de la Orange, e chiar o opțiune care te scapă de griji cam pe oriunde mergi. Au o gamă variată de programe tv, filme, poți înregistra emisiunile preferate, etc.

Tina
Cunoscător certificat
Astăzi am primit bonus Orange TV Go gratis pentru trei luni. Este super. Recomand! Activarea este foarte simpla. Trebuie urmați pașii, pornind de la mesajul primit. Sunt canalele mele preferate, plus câteva bonus! 🙂 Mulțumesc, Orange!

Romeo_
Senior certificat
Nu a scris nimeni daca aceasta aplicatie se poate folosi si pe tableta/laptop sau e doar pt telefon?

Diana
Cunoscător
Pe oricare, important este contul on line Orange

Vio73
#StarMember
Cum să nu? O poți folosi de pe orice, dar nu prea multe device-uri în paralel. Eu o folosesc la greu pe laptop când nu sunt acasă.

GabiBraileanu
Junior entuziast
Foarte simplu,instalezi programul și îți bagi parola și user,după aceea este f simplu,spor la utilizare

mariussruben89
Explorator entuziast
Salutari, Avand in vedere jobul meu de natură e de travel *, Am optat la aceasta oferta Orange TV Go,bineinteles cu anumita oferta valabila fiind si cu Tv prin fibra acasa,am primit un bonus ca ce sa vezi pe urma,ca nu mai am anumite canale pe Orange Tv Go cu mentionea ca trebuie sa activez alta optiune, pentru aplicatie , este totusi o varianta destul de nasoala atata vreme cat se promite ceva la inceput sa iti fie pastrat acel serviciu o sa apelez la relatii clienti sa vad ce zic si ce pasi trebuie facuti ca sa am la fel beneficiile. Azi întâmplător, m-am întâmpinat cu aceasta problema,iar ca preturi, pe langa abonament au destul de mari,daca vrei si mai multe avantaje.

Vio73
#StarMember
Discută la Serviciul clienți problema și poate se rezolvă. Succes!

mariussruben89
Explorator entuziast
Salutări, Am reusit sa iau legatuta la Serviciul clienti,legat de acest aspect,dar domnita de acolo mi-a tot zis,ca s-au schimbat anumite grile de canale si in oferta,de aceea nu am acest beneficiu, iar cand am intrebat legat de :contract, asa ceva nu am vazut in contract specificat, ca atunci cand la voi se modifica ceva,ma obligati sa zic asa,ca sa am aceeasi grila de canale,sa mai platesc in plus,desi eu am full la tot,iar ca raspuns, ca va lua legatura cu colegii stricti legati de TV pentru ca pe ea deja o depaseste oferta si cele solicitate de mine,ca sunt oferte noi* ,ca voi fi sunat de catre unul de catre colegi departament TV. Iar la final,am avut un ultim aspect legat de aceasta nelamurire,care sigur cel putin cu mine nu se vor mai intalni, adica: Atunci cand semnezi un contract, unde amar scrie,ca de drept ei isi pot lua anumite masuri de a modifica aceeea amarata de grila de programe, am si zis asta numai aici aud asa ceva,sau am dat exemplu, daca la alt operator a zis,da am atatea programe, ce e drept,prin notificare sa zic asa ,m-au anuntat ca daca mai vreau un canal care e inclus in aceea grila se va percepe o mica taxa, dar aici nici de cum, taie fac ce vor ei ,de capul lor,iar banii sa vina cu plasa,daca se poate, ceea ce m-a dezamagit enorm de tare treaba asta,iar pentru chestia asta,renunt,cand se va putea,deocamdata la acest serviciu, la caz ca nu o sa pot ajunge cu ei la o intelegere,iar ei nici macar sa anunte. Dezamagit complet de acest aspect al serviciului, cel putin pe parte de TV, desi am fost si eu parte din aceasta echipa,dar fara sa mint*,explicam acelui om ,mic,mare,fie el de orice varsta,ca sa inteleeaga,de multe ori ii insemnam tot cu pixul,sa se vada, clauze si cele importante,care te intereseaza cand semenzi un contract. Asa ca Orange,ca si alt operator, nu as da nume,dar e pe aceeasi platforma in colaborare, cu Orange,cine a mai avut probleme sau cunoaste, stie operatorul, cel putin pe mine,m-au pierdut din acest aspect, cel putin pe parte de TV. Multumesc.