Este avantajos sa cumperi telefoane din magazinele Orange?

Alex_G_
Cunoscător
Vi se pare avantajos sa va luați telefoane din magazinele Orange?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Din punctul meu de vedere se merita cumpararea de mobile la prelungirea unui abonament, cand se aplica o reducere substantiala la achizitionarea unui abonament mai mare. Alte variante ar fi achizitia mobilelor din Magazin online, sunt zile speciale cand Samsung ofera reduceri mari la mobile, in perioada programului Hot Summer...

73 Răspunsuri 73

Vio73
#StarMember
Da, mie mi se pare ok, mai ales la expirarea contractului sau de Black Friday, de Hot Summer, etc.

Razvan
#StarMember
Da, în ultimii ani, am negociat la retenție pachet servicii + telefoane la un raport pret/cantitate excelent. În general telefoanele au fost bune, nu am avut probleme mari cu ele, dar și când au fost de înlocuit (BlackBerry) pe garanție, am rezolvat ușor în Orange Shop.

Ascary
Campion certificat
Da si mai avantajos mi se pare in magazinul online.

Miha_Z
#StarMember
Din punctul meu de vedere se merita cumpararea de mobile la prelungirea unui abonament, cand se aplica o reducere substantiala la achizitionarea unui abonament mai mare. Alte variante ar fi achizitia mobilelor din Magazin online, sunt zile speciale cand Samsung ofera reduceri mari la mobile, in perioada programului Hot Summer...

Vio73
#StarMember
Magazinul online este cel mai avantajos magazin Orange.

delfinas
#StarMember
E avantajos sa cumperi de la Orange Shop, atâta timp cât primesti o ofertă de nerefuzat și poți plăti în rate direct pe factură. Online, poți cumpăra în rate doar cu card de cumpărături de la BRD, Transilvania și Europe Bank, in maxim 6 rate, din câte știu eu, pe când din magazin poți lua în mai multe rate

Vio73
#StarMember
Dacă te referi la ratele pe factură, da, este mai avantajos în Orange Shop.

Razvan
#StarMember
Online poți lua pana la 12 rate prin card avantaj. Cel mai bine ieși, sa iei telefonul + serviciile cam la același preț cu telefonul la liber din magazinul online Orange sau cele din comerț.

Vio73
#StarMember
Depinde cum dorește fiecare. Dacă nu ai un card de cumpărături în rate fără dobândă, este destul de avantajos să iei un telefon în rate, cu plata pe factură. Dai ai card, e și mai avantajos în magazinul online.

Ascary
Campion certificat
Nu e avantajos dar e mai sigur sa cumperi de la Orange când cumperi un telefon de 1000+ de euro.

Tina
Cunoscător certificat
In cazul meu, a fost avantajos. Am cumpărat un telefon care la liber costa 800 de lei, cu doar 300 de lei. Îmi place ca Orange, s-a gândit, in ultima perioada, și la clienții cu vechime.

Ascary
Campion certificat
La telefoanele ieftine e avantajos. Mai o reducere.mai niste puncte Thankyou,mai niste grade in plus vara și ieși bine.

Vio73
#StarMember
Oricum e avantajos dacă ești client Orange și ai abonament.

Miha_Z
#StarMember
Bravo Tina, e bine cand mai prindem si noi o promotie. Si eu am prins cateva si am apreciat ofertele firmei Orange.