Ce pot face cu punctele thank you dacă sunt pe cartela?

Alex_G_
Cunoscător
Cum pot folosi punctele thank you dacă sunt pe prepay?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember

La cartela nu se strang Puncte ThankYou, acelea sunt un sistem de fidelizare la abonament. In cazul cartelelor PrePay vorbim despre Bonusul Phone Credit.

Acesta poate fi folosit dupa ce ai facut 6 reincarcari de minimum 6 euro credit fiecare, in ultimele 12 luni.

Recomandarea mea este sa-ti faci reincarcarile de pe www.orange.ro din contul tau online si vei primi automat in cont un bonus Phone Credit cu 50% mai mare.

In cazul in care in ultimele 60 de zile nu ai reincarcat contul PrePay, vei pierde bonusul strans. Bonusul cumulat este valabil 24 de luni de la acordare si poti strange pana la 200 de euro. Dupa aceasta limita bonusul nu se va mai cumula. Cu banii stransi iti poti achizitiona tot din My Orange mobile la reducere.

Mai multe detalii aici https://www.orange.ro/help/programul-orange-phone-credit-55

9 Răspunsuri 9

Anonim
Neaplicabil
Din câte știu, punctele Thank You sunt oferite celor cu abonament. Clienții prepay beneficiază de PrePay Bonus, aduni puncte și poți cumpăra la reducere telefoane noi. https://www.orange.ro/prepay/prepay-bonus/index.html

Vio73
#StarMember
Nu ai puncte thank you la cartelă. Ai alte posibilități de fidelizare ca și utilizator al prepay-ului, cum ar fi programul Orange Phone Credit, bonusuri de internet consistente începând de la 6 euro în sus, etc.

Miha_Z
#StarMember

La cartela nu se strang Puncte ThankYou, acelea sunt un sistem de fidelizare la abonament. In cazul cartelelor PrePay vorbim despre Bonusul Phone Credit.

Acesta poate fi folosit dupa ce ai facut 6 reincarcari de minimum 6 euro credit fiecare, in ultimele 12 luni.

Recomandarea mea este sa-ti faci reincarcarile de pe www.orange.ro din contul tau online si vei primi automat in cont un bonus Phone Credit cu 50% mai mare.

In cazul in care in ultimele 60 de zile nu ai reincarcat contul PrePay, vei pierde bonusul strans. Bonusul cumulat este valabil 24 de luni de la acordare si poti strange pana la 200 de euro. Dupa aceasta limita bonusul nu se va mai cumula. Cu banii stransi iti poti achizitiona tot din My Orange mobile la reducere.

Mai multe detalii aici https://www.orange.ro/help/programul-orange-phone-credit-55

Alex_G_
Cunoscător
Mulțumesc mult pentru răspunsuri! Intr-adevăr, se numesc prepay Bonus, dar mie tot puncte thank you imi vine sa le spun. O perioada știu ca puteai sa îți cumperi diverse din magazinul online, însă de prin Martie am înțeles ca se pot folosi doar ca reducere la achiziționarea unui nou telefon.

Vio73
#StarMember
E cu totul altceva prepay bonus decât puncte thank you.

Tina
Cunoscător certificat
Poți afla mai multe detalii, dacă accesezi secțiunea beneficii in My Orange.

Romeo_
Senior certificat
Si eu stiam ca punctele thank you le acumulezi la abonament dupa plata facturii.La prepay e bonusul acumulat la reîncarcarea online.

Alessia08
Începător
Pe cartela este programul phone credit

Vrajitoarea
Cunoscător
In afara de varianta cu achizitionarea unui nou telefon, se puteau achizitiona pe puncte articole cu Millidge si Doig direct din magazinele Orange. Punctele au o perioada de valabilitate, cred ca de 24 luni sau se pot pierde daca nu reincarci 60 zile.