Exista vreo diferență de preț ale abonamentelor Orange Romania și Orange Franța?

Ascary
Campion certificat
Comparativ cu preturile practicate de Orange in alte tari,in Romania acestea sunt mai mari,mai mici sau la fel?
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Dpdv al sumei finale plătite, preturile sunt mai mari în Franța, însă dpdv al procentului cât reprezinta din salariul minim pe economie, la noi sunt super mari.

8 Răspunsuri 8

Vio73
#StarMember
Normal. Prețurile sunt mai mari în Franța decât la noi.

Ascary
Campion certificat
M-am gândit că fiind amândouă țările în UE preturile ar putea fi la fel.

Ascary
Campion certificat
Totusi raportând salariile din cele două țări,e normal că în Franța sa fie mai mari.

Ascary
Campion certificat
Dar in alte tari,Polonia spre exemplu?

Vio73
#StarMember
Se raportează totul la nivelul de trai.

Razvan
#StarMember
Dpdv al sumei finale plătite, preturile sunt mai mari în Franța, însă dpdv al procentului cât reprezinta din salariul minim pe economie, la noi sunt super mari.

Vio73
#StarMember
Oricum, una peste alta, în euro, sunt mai mari în Franța decât la noi.

Romeo_
Senior certificat
;)) cu siguranta in Romania nu cred ca la salariul care se castiga nu se pot aplica preturile din Franta...in schimb cred ca noi beneficiem de mai mult net