Orange love pe 2 televizoare?

Anca07
#StarMember
Pot fi conectate mai mult de 1 tv? Daca da, posturile se dubleaza pe ambele tv in momentul vizionarii sau ambele tv pot functiona concomitent pe posturi tv diferite?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember

Pentru Orange Home TV prin cablu poti opta pentru acces la maxim 4 televizoare. Pentru mai multe trebuie sa activezi un abonament nou care include un echipament TV Box HD sau modul CI+, dar pentru urmatoarele echipamente vei plati o chirie lunara de 1.5€

Cu serviciul Orange Home TV prin cablu poti urmari posturi TV pe smartphone, tableta sau calculator, prin intermediul aplicației Orange TV Go sau pe tvgo.orange.ro.

Poti conecta maximum 3 dispozitive mobile, dintre care maximum doua dispozitive pot functiona in acelasi timp.

Pentru Orange TV prin satelit poti opta pentru acces la maxim 3 televizoare.

16 Răspunsuri 16

Razvan
#StarMember
Da, poți conecta mai multe televizoare la TV prin Orange Love, utilizând fie setup-to-box, dacă TV-ul nu deține un tuner TV digital și nu este compatibil CI+ sau doar prin CI+. În ambele situații, vei putea urmării programe tv diferite pe televizoare.

Vio73
#StarMember
Merge fără probleme până la 4 televizoare la fibră. Dar doar primul e gratuit. E un pachet complex, care oferă o multitudine de bonusuri, mai ales dacă ai și mai multe abonamente de voce mobilă, putând să-ți faci și un pachet Family. Poți vedea cam tot ce-ți dorești pe 2 tv-uri, adică filme, muzică, documentare, sport, etc.

Vio73
#StarMember
Se poate chiar și la antena satelit să ai până la 3.

Ascary
Campion certificat
O diferență este că la Orange Love poți lua chiar un televizor în rate. La DTH nu știu dacă există această posibilitate.

Vio73
#StarMember
Nu merge la DTH să iei tv în rate, dar bonusurile sunt valabile.

Ascary
Campion certificat
La ce bonusuri te referi Vio73 referitor la DTH?

Vio73
#StarMember
De exemplu televiziunea gratuit ... https://www.orange.ro/love/satelit/client-orange/index.html Citește mai jos, în pagină.

Vio73
#StarMember
Plus 100 gb lunar pe cont, dacă ai și pachetul Family.

Ascary
Campion certificat
Mulțumesc. Chiar nu știam de aceste beneficii.

Vio73
#StarMember
Eu le și am. Dar de la pachetul cu fibră. Cu plăcere!

Ascary
Campion certificat
La fibra știam de beneficii,eram chiar invidios,la DTH nu știam că au ceva.

Vio73
#StarMember
Tocmai ce ți-am arătat că au.

Ascary
Campion certificat
Da,mulțumesc. Voi vedea cum mă orientez către un Orange Family că sa am mai mult trafic de internet.

Vio73
#StarMember
Cu plăcere și orientează-te mai repede!