Cum resetez parola contului meu My Orange?

Miha_Z
#StarMember
Doresc sa schimb parola la My Orange. Stiti cum pot face acest lucru?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Dacă vrei să resetezi parola în contul tău My Orange, alege opţiunea am uitat numele de utilizator şi/ sau parola. În pasul următor vei putea alege modalitatea prin care vrei să resetezi parola: -prin email; -prin sms. Succes!

19 Răspunsuri 19

Ascary
Campion certificat
Te deconectezi de la cont apoi la deconectare click pe butonul am uitat parola. Vei primi un lin k de resetare parola unde introduci noua parolă.

Vio73
#StarMember
Dacă vrei să resetezi parola în contul tău My Orange, alege opţiunea am uitat numele de utilizator şi/ sau parola. În pasul următor vei putea alege modalitatea prin care vrei să resetezi parola: -prin email; -prin sms. Succes!

Razvan
#StarMember
Ca la majoritatea conturilor, din pagina Orange, mergi la My Orange și dai click pe resetează, după care introduci adresa de mail sau numărul de telefon Orange, aferent contului.

Ascary
Campion certificat
Unde este butonul resetează în aplicația My Orange?

Vio73
#StarMember
Hai că nu e chiar așa greu.

Razvan
#StarMember
Când te conectezi la My Orange de pe desktop sau mobil.

Ascary
Campion certificat
In meniul aplicației mele My Orange am doar butonul Deconectare. Poți pune un preent sau pașii exacți?

Miha_Z
#StarMember
Eu nu am aplicatia, dar din raspunsul lui Razvan deduc ca nu trebuie sa intri in meniul My Orange. In pagina de logare este "butonul reseteaza".

Ascary
Campion certificat
Da,trebuie întâi să te deconectezi apoi la logare din nou exista un buton de resetare. Am verificat acum.

Vio73
#StarMember
Deci există și butonul ,,buclucaș''?

Ascary
Campion certificat
Exista. Nu l-am folosit niciodată pentru că eu nu-mi pierd parolelor nici să vreau. Samsung pass,îmi salvează tot iar eu nu trebuie să țin ochii deschiși că să-mi scaneze retina atunci când vreau sa intru într-o aplicație parolata.

Vio73
#StarMember
Eu le am notate în agendă. Am și Samsung password.

Ascary
Campion certificat
În fine,nu toată lumea folosește astfel de programe iar butonul resetare parolă este binevenit,în condițiile în care se pierde parolă sau pur și simplu,utilizatorul vrea sa o schimbe.

Vio73
#StarMember
Foarte corect, dar agendă e sfântă.