Ce tip de semnal aveți în zona de reședință ( 3g/4g/4g+)?

Vio73
#StarMember
Eu am 4g+ în ambele locații, din oraș și rural. Ce tip de semnal aveți în zona de reședință ( 3g/4g/4g+)?
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Eu am 4G în București, deși pe harta este 4G+, la tara 4G outdoor și indoor slab.

16 Răspunsuri 16

Razvan
#StarMember
Eu am 4G în București, deși pe harta este 4G+, la tara 4G outdoor și indoor slab.

Ascary
Campion certificat
Și la Pitești și în Deltă Dunării am semnal 4G,constant fără întreruperi.

Miha_Z
#StarMember
Noroc cu intrebarea ta am constatat ca semnalul meu jongleaza de la 4G la 4G+ la interval de cateva secunde, stand in acelasi loc.

Ascary
Campion certificat
Probabil că ești într-un loc unde sare de pe o antena pe alta foarte ușor.

Miha_Z
#StarMember
Sunt in bucatarie :) Sa inteleg ca am in apropiere antene cu 4G si 4G+, nu?

Anca07
#StarMember
4G mai des si 4G+ ffff rar. Uneori, mai apare si EDGE/GPRS, si atunci prefer sa inchid consumul de date pentru a nu creste volumul de radiatii pe care le capteaza telefonul incercand sa caute o retea de internet mai buna.

Ascary
Campion certificat
Nu Miha Z,antenele sunt același,dar ai fluctuații de semnal de aceea sare de pe un mod pe altul. M-am referit că sare de pe o antena pe alta la faptul că este posibil însă să prinzi semnal mai bun de la una iar de la alta mai slab

Ciucuras
Cunoscător certificat
Nu am semnal la fel in toata casa, in general am 4G in casa, dar in dormitor de exemplu scade. Cand ajung acasa se activeaza automat wifi, insa din cauza fluctuatiei semnalului se comuta pe orange si tot asa, in functie de puterea semnalului. Acasa am interent de la Digi.

Ascary
Campion certificat
Poate ar fi timpul sa te gândești la un Orange Live. Internetul zboară și nu vei mai întâmpină probleme.

imch
Cunoscător certificat
La serviciu am 4G (desi ma asteptam la 4G+ in buricul Bucurestiului). Acasa depinde de camera in care sunt. In general am 4G, dar mi s-a intamplat sa am si 3G sau chiar mai putin. Am o camera in care abia daca am semnal de telefonie, nu mai vorbesc de internet, dar cred ca e ecranat semnalul. Oricum, acum un an jumatate cand ne-am mutat, lucrurile stateau mai rau. Intre timp s-au mai pus ceva antene cred eu, ca este mult mai bine.

eda2k
Cunoscător
Salut, Am 4G+, dar contează mai puțin, deoarece rata de transfer e de 3G ... Aș fi preferat doar 4G, dar cu o rată de transfer superioară 😉

fabytm
Explorator
Acasa am o combinatie de 4G+, 3G si EDGE/GPRS. In mansarda am semnal full 4G+, la etaj 2 linii de 4G+ (B3+B7), la parter in mare parte 3G iar in garaj 2G. La facultate am 4G+ cu semnal excelent peste tot (tot B3 + B7) iar la lucru, de asemenea, 4G+ cu semnal bun si viteze foarte bune pentru indoor.

Miha_Z
#StarMember
fabytim ce reprezinta B3+B7?

Vio73
#StarMember
Banda 3 și Banda 7. Banda 3 este în 1800 Mhz, iar banda 7, în 2600 Mhz.