Serviciul Orange TV DTH oferă si modul CI+?

Ascary
Campion certificat
De curând mi-am cumpărat un tv Smart cu interfață DVB S2 și vreau să renunț la receptorul Orange și să-l înlocuiesc cu un modul CI+. Știți dacă Orange comercializează așa ceva ?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Se oferă în custodie, nu se vinde. Există la Orange, atât la satelit, cât și la fibră această posibilitate de a folosi cam, dacă ai un tv cu DVB-S2 compatibil (mă refer acum strict la satelit). Este mult mai eficient să folosește o singură telecomandă în loc de 2, să faci economie de curent și să nu mai ai atâtea cabluri în plus prin casă. Primul modul CI+ HD (așa se numește) se oferă gratuit, iar celelalte 2, contracost (un euro/lună).

5 Răspunsuri 5

Miha_Z
#StarMember
Din cate stiu le poti doar inchiria, nu si cumpara. Echipamentele, receiverul/modulul CI+ si cardul TV, sunt incluse in pachetul Orange Home TV prin cablu. Acestea vor ramane in custodia ta pe intreaga perioada contractuala.

Vio73
#StarMember
Se oferă în custodie, nu se vinde. Există la Orange, atât la satelit, cât și la fibră această posibilitate de a folosi cam, dacă ai un tv cu DVB-S2 compatibil (mă refer acum strict la satelit). Este mult mai eficient să folosește o singură telecomandă în loc de 2, să faci economie de curent și să nu mai ai atâtea cabluri în plus prin casă. Primul modul CI+ HD (așa se numește) se oferă gratuit, iar celelalte 2, contracost (un euro/lună).

Gabi_18
Junior entuziast

Salut, la relatii cu clientii mi au spus ca modul ci+ se poate doar la fibra optica, nu la satelit. Pana la urma cum e? Mulțumesc

Mie consultantul Orange mi-a spus că nu se mai oferta asa ceva (2023 iulie) si CA daca vreau sa schimb decodorul, fiind vechi, va trebui sa plateac 12 lei lunar pe langa abonament de 60 de lei. Aberant! Cred că, mai degrabă, schimb furnizorul de TV...

Razvan
#StarMember
Imaginea si sunetul redat prin tunerului TV-ul este mai buna dpdv calitativ decat printr-un STB, din acest punct de vedere Orange se gandeste la client, oferiindu-i cea mai buna solutiei dpdv tehnic si anume CI+, in custodie, la DTH.