Orange Money oferă alimentare instant in weekend?

Ascary
Campion certificat
Din păcate cele mai multe bănci din România nu oferă alimentarea contului și în weekend. As vrea să știu dacă Orange Money oferă această oportunitate.
1 Soluţie acceptată‚

Ciucuras
Cunoscător certificat
Orange Money ofera alimentare instant in orice zi si la orice ora avand in vedere ca alimentarea o poti face f usor transferand bani din cardul tau de salariu fara a fi nevoie sa mergi intr-un Orange shop pentru a alimenta. De asemenea, poti salva datele cardului tau de salariu ca alimentarea sa se faca si mai usor ori la fiecare alimentare trebuie sa introduci datele cardului.

14 Răspunsuri 14

Miha_Z
#StarMember
Cu siguranta merge pentru ca alimentarea contului se realizeaza prin intermediul unui alt card bancar salvat în aplicație. Nu esti restrictionat de programul unei banci si cand doresti, la orice ora in orice zi, iti poti alimenta contul.

Vio73
#StarMember
Cred că merge, fără probleme.

Ascary
Campion certificat
Mulțumesc pentru răspunsuri.

Romeo_
Senior certificat
Mihaela,scuze,nu inteleg cum adica”alimentarea contului se realizeaza printr-un alt cont bancar “?

Miha_Z
#StarMember
Romica eu am zis: "alimentarea contului se realizeaza prin intermediul unui alt card bancar ", nu cont bancar.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Orange Money ofera alimentare instant in orice zi si la orice ora avand in vedere ca alimentarea o poti face f usor transferand bani din cardul tau de salariu fara a fi nevoie sa mergi intr-un Orange shop pentru a alimenta. De asemenea, poti salva datele cardului tau de salariu ca alimentarea sa se faca si mai usor ori la fiecare alimentare trebuie sa introduci datele cardului.

Romeo_
Senior certificat
Am vazut ca am gresit / cred ca am citit in graba / Mersi ca mai corectat / Stiam eu ca esti de treaba 😉

Vio73
#StarMember
Bune răspunsurile în versuri!

Tessarol
Junior entuziast
In weekend nu merge transferul. Incercat din aplicatia raiffeissen, transfer catre orange money, imi arata ca au fost retrasi banii, dar la orange nu au ajuns.

Ascary
Campion certificat
Salut Tessarol. Topicul se refera la alimentarea contului Orange Money nu la transferuri. In weekend transferurile sunt in stand by pana luni,doar alimentarea se face instant indiferent de ziua săptămânii.

Tessarol
Junior entuziast
Alimentarea lui se face prin intermediul unui transfer, fie ca e vorba de un card sau un cont, tot nu merge. Acele transferuri sau alimentari cum le ziceti voi de la oricare alta banca se fac doar in timpul săptămânii.

Ascary
Campion certificat
Tessarol,alimentarea este una,transferul este alta,nu te supara. Tu inrolezi un card de la o banca (nu conteaza care),cu care vei alimenta periodic contul Orange Money. Cand faci alimentarea contului,sistemul o vede ca si o plata POS in magazinul fizic cand platesti cu cardul (sau telefonul),sau o plata facuta cu cardul in online si o face instant, Ai inteles?:) Folosesc Orange Money de pe la inceputuri si am alimentat fara sa tin cont de ziua saptamanii si mereu s-a facut instant,adica doua-trei secunde,daca am avut fonduri suficiente pe cardul alimentator. Dar ai si tu dreptate,transferul efectiv intre banca cardului alimentator si Orange Money se face mai tarziu,doua-trei zile,insa eu,clientul,primesc imediat banii.Cu alte cuvinte Orange Money ma gireaza pana primeste banii blocati pe cardul alimentator. Retine totusi ca primesc imediat SMS-urile tranzactiei,atat de la Orange Money cat si de la banca care a alimentat contul Orange Money.

Tessarol
Junior entuziast
Am descoperit cum merge in weekend. Prin intermediul unui alt card se alege realizarea unei plati si nu a unui transfer, ca la un comerciant, se solicita cod 3d secure si doar asa intra banii in weekend. Acest lucru trebuia explicat de catre un reprezentant Orange, a durat o zi si 3 incercari semi-esuate ca sa descopar un lucru simplu. NU E TRANSFER, E PLATA. 🙂

Ascary
Campion certificat
Nu nu nu, :)) faci asa cum ti-am descris eu. Inrolezi un card in aplicatie cu care vei alimenta contul oricand doresti inclusiv in weekend,folosesc Orange Money de doi ani,stiu ce vorbesc. Nu te complica,ce rost are sa faci o mie de pasi cand poti face doar unul (bine,asta nu-i valabil in jogging :)) )