Ce parere aveti depre Orange Young?

Miha_Z
#StarMember
Un alt program interesant este Orange Young, care ofera posibilitatea clientilor de a-si configura cartela dupa bunul plac. In functie de propriile nevoi fiecare isi poate alege beneficiile dorite.
Ati folosit acest program? Stiti care sunt conditiile folosirii lui si daca este disponibil si pentru Pre Pay?
1 Soluţie acceptată‚

Anca07
#StarMember
Am folosit orange young acum cativa ani in urma, deoarece era pretabil doar persoanelor de pana in 26 de ani (trebuia introdus un CNP). Acum, din cate stiu, a crescut limita de varsta pana la 35 de ani. Este mult mai bine acum, insa nu l-am folosit deoarece dupa configurarea extraoptiunii dorite, pretul este un pic mai mare decat o extraoptiune normala: de ex pt o ectraoptiune cu pretul prestabilit 5€, o extraoptiune cu beneficii asemanatoare in orange young, urca undeva la 5.83€.

7 Răspunsuri 7

Anca07
#StarMember
Am folosit orange young acum cativa ani in urma, deoarece era pretabil doar persoanelor de pana in 26 de ani (trebuia introdus un CNP). Acum, din cate stiu, a crescut limita de varsta pana la 35 de ani. Este mult mai bine acum, insa nu l-am folosit deoarece dupa configurarea extraoptiunii dorite, pretul este un pic mai mare decat o extraoptiune normala: de ex pt o ectraoptiune cu pretul prestabilit 5€, o extraoptiune cu beneficii asemanatoare in orange young, urca undeva la 5.83€.

Vio73
#StarMember
Cu ajutorul programului Orange Yang, dacă ai între 18-35 ani, îți poți crea propria ofertă,în funcție de nevoile tale de comunicare. Este valabil atât la abonament, cât și la cartelă, dar nu știu dacă ofertele sunt chiar atât de atractive, pentru că, de multe ori pot fi mai scumpe decât cele clasice. Se pot alege variante de aici pentru abonament: https://www.orange.ro/young/configurator-abonament/ Sau de aici pentru pepay: https://www.orange.ro/young/configurator-prepay/index.html Succes!

Razvan
#StarMember
Am folosit de câteva ori, resursele prin programul Orange Young, mai ales în timpul facultății, când primeam minute naționale, corespunzător vârstei mele. Tocmai ce am încheiat un contract de curând, Orange Young 12,39 euro, dar fiindca resursele de date nu au mai fost actualizate de 2 ani, am trecut la un alt abonament din oferta curenta. Dacă ar mai pune ceva resurse de date (mai multe decât la Orange ME) ar deveni din nou atractiv pentru cei tineri, care sunt la facultate și la începutul carierei și orice economie e bine venita.

Vio73
#StarMember
Tocmai aia e problema, că resursele acestui program nu mai sunt in ton cu cerințele actuale.

Ascary
Campion certificat
Faptul că acest tip de abonament este atât de flexibil astfel încât se poate configura după nevoi,îl face foarte util și atrăgător pentru tinerii clienți Orange.

Adax
Junior entuziast
Destul de buna

DanielaH
Moderator
@Adax: Mulțumim pentru răspuns! Ne ajuți, te rog, cu câteva argumente? Ce te face să ai o părere destul de bună despre Orange Young? Mulțumim!