Care sunt beneficiile primite prin Orange thank you?

Razvan
#StarMember
Odată ce devii abonat al serviciilor ale companiei Orange România, ești înrolat automat în programul Orange thank you.
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember

La fiecare plata a facturii primesti:

  • 10% din valoarea acesteia in puncte, dacă ai minimum un serviciu de Voce, Internet sau TV
  • 20% daca ai oferta Orange Love sau platesti prin Orange Money
  • 40% daca ai oferta Orange Love si platesti prin Orange Money

De asemenea primesti 50 de puncte bonus Thank You la prima accesare a contului My Orange.

21 Răspunsuri 21

Ascary
Campion certificat
Poți achiziționa telefoane și accesorii cu reducere prin scăderea valorii punctelor. În magazinul online valoarea acestora este dubla.

Miha_Z
#StarMember

La fiecare plata a facturii primesti:

  • 10% din valoarea acesteia in puncte, dacă ai minimum un serviciu de Voce, Internet sau TV
  • 20% daca ai oferta Orange Love sau platesti prin Orange Money
  • 40% daca ai oferta Orange Love si platesti prin Orange Money

De asemenea primesti 50 de puncte bonus Thank You la prima accesare a contului My Orange.

Vio73
#StarMember
Beneficii importante în puncte thank you primești dacă ai pachetul Love.

Tina
Cunoscător certificat
Orange thank you, nu înseamnă numai puncte bonus. Înseamnă și reduceri la terminale si abonamente, minute si net bonus, spațiu in Orange Cloud, cartele Pre pay cadou etc.

Ascary
Campion certificat
Nu știam că pe punctele Thank You se poate primi trafic de internet,dar este foarte bine că am aflat. Am un abonament de tv și internet care îmi produce ceva puncte Thank You și le voi folosi sa îmi cumpăr trafic.

Vio73
#StarMember
La tv nu se primesc puncte thank you. Eu așa știu.

Ascary
Campion certificat
Am pachetul acela tv și internet. Cel de tv nu are ce sa producă fiindcă este aproape gratis că valoare,doar cel de internet care este 12 euro produce. Eu vorbeam de pachet.

Vio73
#StarMember
De acord așa. Eu am tv separat, iar la acela nu se adaugă puncte thank you.

Ascary
Campion certificat
Da,știu că internetul nelimitat l-ai achiziționat separat

Vio73
#StarMember
Da, tv-ul era mai demult luat.

Ascary
Campion certificat
Da,de când a dat Orange drumul la Orange DTH iar internetul l-ai luat ulterior.

Vio73
#StarMember
Sunt destule beneficii, dar ar putea să existe și altele, mai consistente pentru vechii abonați.

Florin_D
Cunoscător certificat
La fiecare factura primesti 10% din valoarea punctelor!? Serios??? eu la abonament de 42E redus la 35, ar trebui sa primesc 3.5E in puncte sa inteleg!!! Mda interesant, doar ca la mine nu prea se intampla acest aspect. Dupa un an si 8 luni, eu am doar 13.05E. Clar nici 20% in puncte nu am primit pentru ca eu am pachetul complet de internet prin fibra, CATV si abonamentul de voce. Ori am inteles eu gresit cum se calculeaza punctele, ori undeva este o eroare! Din pacate la raspunsul de ajutor, am fost nevoit sa dau NU intrucat din ce inteleg eu, raspunsul nu se potriveste si in cazul meu.

Jay
Campion certificat
Primesti 10% din valoarea in € a facturii, fara tva... Daca ai la Orange voce+net+tv atunci primesti 20% din valoarea in €, a facturii, fara tva...